Home / İncelemelerim / 40 TL Altında Kulaklık Tavsiyesi

40 TL Altında Kulaklık Tavsiyesi

40 TL Altında Kulaklık Tavsiyesi

40tl altında kulaklık tavsiyesi

Kulaklık kullanmak artık bir nevi zorunluluk haline geldi. Nasıl telefonlar artık elimiz kolumuz gibi bir uzvumuz konumuna geldiyse artık kulaklıklar da neredeyse telefonların vazgeçilmezi oldu. Bende bu yazımda sizlere 40 TL altında kulaklık tavsiyesi vermek istiyorum. Benim gibi yolda, metroda, otobüste vs. müzik dinlemeyi seven biriyseniz kulaklıksız gezmeniz pek mümkün olmuyor. Sizlere 40 TL altında alabileceğiniz en iyi kulaklığı tavsiye etmek istiyorum.

Bu yazıyı yazmamın sebebi ise telefonumun kulaklığını kardeşimin kullanılmaz hale getirmesi ve benim bir kulaklığa çok yüksek ücret vermek istemememle başlayan kulaklık arama uğraşlarını sizlerin yaşamaması içindir. Uzun araştırmalar ve denemeler sonunda şu anda 40 TL altında kulaklık tavsiyesi vermek istediğimde tek ürün JBL T100A kulaklığıdır. Şimdi sizlere kısaca JBL T100A kulaklığını inceleyeceğim…

JBL T100A Fiyat/Performans Ürünü

jbl t100a kulaklık

JBL T100A kulaklığını tercih edecek kişilere şimdiden söylemem gerekiyor ki bu bir fiyat/performans ürünüdür. Yani sizlere en yüksek ses teknolojisini sunmayacak ancak benim gibi kulaklığa yüksek paralar ödemek istemeyenler için 40 TL altında kulaklık almak isteyenler için en iyi kulaklık performansını sunacaktır.

JBL firmasını ülkemizde çok fazla bilen olduğunu sanmıyorum ama dünya çapında adını duyurmuş kaliteli bir firmadır. Ürünlerini Çin’de üretiyor olması size kötü bir izlenim vermesin. Unutmayın ki alacağınız bir Sony veya Philips kulaklık olsa bile o da Çin’de üretilmiş olacaktır.JBL T100A kulaklığını internetten araştırmalarım ve gidip birkaç kulaklığı denememden sonra kafama yazdım. Ancak JBL T100A kulaklığını son zamanlarda mağazalarda bulamaz hale getirdikleri için bende bulamadım ama benzer bir ürüne 100150 TL ücret ödemektense internet üzerinde satan satıcılardan birinden JBL T100A kulaklığını 28 TL karşılığında satın aldım.

30 TL altında kulaklık tavsiyesi de diyebilirdim ancak şunu söylemem lazım ki hepiniz artık 30 TL fiyatına bulabilir misiniz emin değilim. 70 TL gibi bir ücrete satanları dahi gördüm ancak maksimum 40 TL ücrete (kargo dahil) JBL T100A kulaklık almak mümkündür.

Kaliteli Malzeme Kaliteli Ses

JBL T100A kulaklığı kendi fiyatı civarında bulunan diğer kulaklıklardan çok daha kaliteli bir malzeme kullandığını söyleyebilirim. Özellikle de kulaklığın jack girişinin düz olması telefonun cebinizde vs. bulunurken kablo ucunun kırılmasını ve çabuk bozulmasını engellediği için böyle olduğunu görünce sevindim. Aynı zamanda kutu içerisinde silikon kulaklık uçları da toplamda 3 başlık halinde her kulağa uygun şekilde geliyor.

Tiz sesleri gayet güzel çıkarmayı başaran JBL T100A kulaklığı bass kalitesi de bir o kadar iyi ama bakın burada dediğim gibi bu bir fiyat/performans ürünüdür. 200 TL ücreti olan bir kulaklığın ses kalitesi ile kıyaslamanız yanlış olur. Kulaklıkla müzik dinlerken sesi son seviyeye dahi çıkartsanız bu sesin bozulmasına ya da cızırtılı olmasına neden olmuyor. Bu gayet güzel bir özellik ki daha yüksek fiyatlı birçok kulaklıkta dahi bu sorun bulunuyor.

Mikrofon ve Bas Konuş Özelliği Bulunuyor

40 TL altında kulaklık tavsiyesi diyerek bahsettiğim JBL T100A kulaklığında en önemli özelliklerden birisi de bas konuş özelliği olan bir mikrofon bulundurmasıdır. Yani sizler müzik dinlerken telefonla konuşmak isterseniz kulaklığı çıkartıp telefonla konuşmanıza gerek kalmayacak, kulaklığınız ile konuşabileceksiniz.

Genel olarak bakacak olursak hem şıklık hem de performans bakımından JBL T100A kulaklığı 30 40 TL arasında bir kulaklık almak isteyen birisi için en iyi tercih diyebilirim. Boşuna başka kulaklıkları araştırarak kafanızı ağrıtmanızı önermiyorum. JBL T100A alın hem paranız cebiniz de kalsın hem de keyfinize bakın.


Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

10 Yorumlar

 1. 40 TL altındaki kulaklıkların kalitesine çok güvenemiyorum. Umarım tavsiyeleriniz başarılıdır. Birçoğunun hem ses kalitesi iyi değil hem de yalıtım yapamadığından diğer insanları rahatsız edecek ölçüde ses kaçırıyorlar.

 2. kulaklık çok önemli bir aksesuar bence ve kaliteli olması şart kaliteli bir kulaklık dinleme açısından

 3. Kulaklık tavsiyelerinizi çok beğendim, faydalı bir paylaşım olmuş.

 4. 40 tl altında iyi bir kulaklık bulmak gercekten zor. eğer müzik dinlemeyi seven biriyseniz heleki kaliteli bir kulaklık almalısınız oda epey pahalı

 5. 40 tl altına böyle kaliteli ürün bulabilmek kolay değil. Teşekkürler.

 6. Kulaklık seçimi çok önemli. Hem kulak hem de ses kalitesi için. 40 tl altında bile kaliteli ürünler bulabilmek zor. Birkaç seçenek bile olsa bulduğuma sevindim.

 7. Ben kulaklikta philips tabsiye ediyroum. Butceniz varsa alin derim. Cok kaliteli bass sesi var. Muzik severler icin cok iyi

 8. JBL ses konusunda kendini kanıtlamış bir markadır. Uzun süredir kullanıyorum çok memnunum. Tavsiye ederim.

 9. Muhammed Kamış

  Kamış soyisminde akrabalarım dışında birini 21 yildir gormemistim nerelisiniz acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.