Home / Webmaster / Adsense Almanın İpuçları

Adsense Almanın İpuçları

Adsense Almanın İpuçları

Adsense Almanın İpuçları
Adsense Almanın İpuçları

Adsense almak hemen hemen her site sahibinin hayalidir. Çünkü reklam göstererek para kazanmak istiyorsanız en güvenilir reklam sitesi yine Google Adsense’dir. Üç beş kuruş para kazanayım, sitemin masraflarını karşılayayım diye ya da gerçekten gelir sağlama hedefi için Adsense almak isteyebilirsiniz. Bende sizlere bugün Adsense almak için bazı ipuçları vereceğim. Bu Adsense ipuçlarını kendi siteme Adsense reklam hesabı almaya çalışırken başıma gelen deneyimlerden ve araştırmalarımdan edindiğim bilgiler doğrultusunda edindim. İşte Adsense almanın ipuçları;

# Yeterli içeriğe sahip olun

site içeriği

Adsense almak isteyen site sahiplerinin yaptığı en büyük hatalardan birisi sitesi açar açmaz reklam almak istemesidir. Ancak Adsense başvurunuz bu tarz durumlarda reddedilecektir. Sizlere “Yetersiz içerik” uyarısını vererek ret mesajı göndereceklerdir. Bunun için başvuru yapmadan önce mutlaka yeterli içerikli bir siteniz olmasına özen gösterin.
Yeterli içerikten kastım da örneğin iki makale arasında hiçbir bağlantı olmadan olması değildir. Yani bir içeriğiniz ekonomi alanında olmuş olabilir ve diğeri ise aşktır. Bu ikisinin bağlantısı olmadığı için işiniz daha zor olacaktır. Ancak ekonomiye dair içeriklerinizin yanına ekonomi, para, iş imkanları vs. gibi benzer içerikler eklediğinizde “Yetersiz içerik” hatasından kurtulmanız daha kolay olacaktır.Çünkü sitenizde 100 adet makale olabilir ancak birbiri ile bağlantısı olmayan makalelerden oluşuyorsa size “Yetersiz içerik” hatası vermesi mümkündür. Tam tersi de sitenizde 30 makale vardır ve hepsi aynı kategorinin ürünü olduğu için Adsense onayı verebilir. Bu yüzden Adsense için yeterli içerikten kasıt sadece makale sayısı değil makale içeriği de önemlidir.

# İyi bir tema seçimi yapmalısınız

smartmag wp teması indir
smartmagazin tema

Adsense almak istediğinizde sitenizin temasının ya da scriptinin önemi de büyüktür. Burada iyi bir temadan kastım görselliği muhteşem olan bir tema değildir. Adsense için önemli olan tema gereksinimi;
* Responsive (mobil uyumlu) olması.
* Temiz kodlanmış, kod çöplüğü olmaması.
* Hızlı ve temiz bir tema olması.
* Warez bir tema olmaması.
* İçeriği ön plana çıkaran bir tema olması Adsense alırken işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Özellikle de içeriği ön plana çıkartan bir temadan kastım, site içerisinde dolaşımda kullanıcıya süper görselliğin ötesinde içerik ile hizmet eden bir yapıya sahip olmasıdır. Yani okura ne kadar fazla bilgi verirse o kadar iyi olacaktır.

# Site hitinizi yüksek tutun

site hiti kasmak

Adsense almanın ipuçları arasında herkesin atladığı noktalardan birisi de site hitidir. Zaten şöyle düşünebilirsiniz düşük hit ile niche site olmadığınız sürece kazanç elde edemeyeceksiniz. Bu yüzden de hite ihtiyaç duyacaksınız. Site hitinizi yüksek tutmanız demek, içeriklerinizin okurlarınıza fayda sağlıyor olması ve onların sitenizde geçirdiği süreyi arttırması da sizlerin Adsense almanıza yardım edecektir. O yüzden okurlarınızı sitenizde ne kadar yüksek tutarsanız ve ne kadar fazla okura ulaşırsanız Adsense almak o kadar kolay olacaktır.

# Kim olduğunuzdan bahsedin

ben kimim
ben kimim
Sitenin bilgi kısmı birçok kişinin atladığı noktalardan birisidir diyebilirim. Sitenizin hakkımızda kısmı, ne zaman kurulduğu veya kim olduğu, neye hizmet verdiği vs. gibi o site hakkında bir bilgi içermesi Adsense hesabı almanıza çok yardımcı olacaktır. Bu yüzden sitenizin hakkımızda veya iletişim gibi kanallarını baştan savma yapmak yerine özenli ve düzgün bir şekilde hazırlamanız Adsense almanızı kolaylaştıracaktır.

# Sitenize yorum yapılmasını sağlayın

yorum yaz
yorum yaz

Sitenizin yorum alması demek hem içeriklerinizin hem sitenizin daha aktif olduğu ve sürekli güncel bir site olduğu anlamına gelir. Google Adsense ise güncel siteleri oldukça sever. Sizlerde sitenize daha fazla yorum çekmeye çalışın bu sayede Adsense incelemesinde daha iyi bir izlenim verecek ve Adsense onayı almanız daha da kolay olacaktır. Sitenize daha fazla yorum çekmek için ise bu yazıma da göz atmanızı tavsiye ederim.

Adsense almanın ipuçları yazımda sizlere diğer kişilerin pek bahsetmediği şeylerden bahsetmek istedim ve diğer bilgilerle birleştirdiğinizde Adsense onayı almanız gerçekten oldukça kolay olacaktır. Her türlü soru ve görüşünüz için isterseniz yorum isterseniz de iletişimden yazabilirsiniz.


Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

6 Yorumlar

  1. Adsense Almanın İpuçları arasında kesinlikle hit ve özgünlük diyorum ben internetten para kazanmak istiyorsanız
    organik hit en önemli şey

  2. adsense almak icin ilk kural içeriğinizin kuvvetli olmasının erekliliyidir. az içerikle kesinlikle almazsınız. ayrıca acele etmemek gerek. biraz sitenin sablonu otursun. yazılar otursun biraz biriksin. ayrıca ozgunukte sart

  3. uzun zamandır uğrasıyorum adsense almak icin. ancak bir turlusitemi kabul etmiyor. yetersiz icerik uyarısı alıyorum. güncelliyorum ancak basaramadım. calısmaya devam bakalım

  4. adsense almak tahmin edilenden daha kolaymış. Uzun bir süre adsense alaadım sonra forumlarda tanıstıgım birinden ücretli destek aldım sağolsun adsese almamı sağladı.

  5. Adsense bazen ugrasririci olabiliyor. Ancak bikmamak lazim. Ozgun icerik girerek devam edin. Bu isin yolu bu. Tabi adsense alinca hersey bitmiyo. İsler yeni basliyo

  6. Adsense almanın ipuçlarını istiyorsanız bence de en önemli şey organik hit. Gerisi teferruat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.