Home / İncelemelerim / Android Hızlandırma Programı

Android Hızlandırma Programı

Android Hızlandırma Programı

Android telefonların en büyük problemi hiç şüphesiz ki hız ve stabil olmamadır. Yeni bir android telefon alsanız dahi bir süre sonra ilk gün aldığınız performansı alamamaya başlarsınız ve Android hızlandırma programı bu noktada size muhteşem bir çözüm olur.

Özellikle de markette birçok telefon hızlandırma adı altında uygulama yer almaktadır ancak sizinle bu yazımda paylaşacağım uygulamanın hiçbiri yanına dahi yaklaşamaz. Biliyorum biraz iddialı bir cümle oldu ancak uygulamayı kullandığınızda ne demek istediğimi sizlerde çok iyi anlayacaksınız.

Greenify ile Telefonunuzu Hızlandırın

greenify

Android hızlandırma programı diye bahsedeceğim Greenify uygulamasının tüm özelliklerine uzun uzadıya değinemeyeceğim ancak kısaca bahsetmek istiyorum. Öncelikle Greenify uygulaması telefonumuzu nasıl hızlandırıyor biraz buna bakalım…

Greenify uygulaması bizden birçok programın yapmadığı bir şey olan “yönetici olma” yetkisini istiyor. Bunun sebebi ise gerçekten telefonunuzda köklü işlemler yapacak olmasıdır. Telefonunuza bir uygulama indirdiğinizde o uygulamanın telefonunuzun hem hafızasında hem de RAM belleğinde bir alanı bulunur. Zaten bu yüzdendir ki fazla uygulama indirdiğinizde telefonunuz kasmaya başlar. Greenify uygulaması ise işte tam bu noktada kullanmadığınız uygulamaları arka planda yer kaplamasını engellemek için kapatıyor.Greenify uygulamasının arka planda çalışan hele ki bazı işlemci ve batarya sömürücü uygulamaları kapatması demek telefonunuzun RAM belleğinde ciddi bir yer açıyor buda telefonunuzu daha hızlı kullanmanıza yardımcı oluyor.

Greenify Rootlu veya Rootsuz Kullanılabilir

greenify uygulama

ndırma programı olan Greenify uygulaması, birçok benzeri uygulama gibi root olması zorunlu demiyor. Belki de android hızlandırma programları arasında onu öne çıkartan şeylerden birisi de root seçeneğini size bırakıyor olmasıdır.

Uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı kurarken sizlere cihazınızın rootlu olup olmadığını soruyor ve ona göre bir kurulum yapıyor. Greenify uygulamasını kurduktan sonra eğer WhatsApp veya Facebook gibi mesaj gelen şeylerin bildirimini de kapatmak istemiyorsanız ayarlardan değiştirebilirsiniz.

Greenify uygulamasını indirmek için Tıklayınız.

Bu ve bunun gibi tüm içeriklerimden haberdar olmak için bildirimi aktif etmeniz yeterlidir.


Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

8 Yorumlar

  1. tam bana şu ana gerekli olan Android Hızlandırma Programı çok işime yaradı teşekkürler

  2. Greenify aslında iyi bir uygulama ama tam yeterli değil telefonu hızlandırmak için

  3. hangi telefonu alırsanız alın bir müddet sonra yavaslıyor. hızlandırmanız gerekmekte. bu tür programlar işe yarar

  4. Bir kere Android uygulamaları çok RAM harcıyor 4 GB RAM’e sahip telefonda bile bu sıkıntı olabiliyor. Greenify’i uygulumasını yükleyip bir süre kullanıp deneyimlemek lazım.

  5. Android yelefonumda bilgisayarimda yavasladi. Programlarla kurtarabilirmiyim bilmuyorum olmazsa firmat sart oldu

  6. Telefona format atmaktan bıktım. Umarım android hızlandırma programı işe yarar. Olmazsa değiştirmek zorunda kalacam.

  7. telefonumu ara arar temizliyorum. yavaslıyor . bir turlu yavaslamasına önlem bulamadım. en son değisicem artık

  8. Bende kullanıyorum bu uygulamayı çok kullanışlı gerçekten hıza etki ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.