Home / İncelemelerim / BlindID: Yeni İnsanlarla Tanış, Sohbet Et, Dertleş

BlindID: Yeni İnsanlarla Tanış, Sohbet Et, Dertleş

BlindID: Yeni İnsanlarla Tanış, Sohbet Et, Dertleş

Bu yazımda sizlere bir uygulamayı tanıtmak istiyorum. BlindID uygulaması henüz kısa süre önce çıkmış bir Türk yapımıdır. Amacı iki farklı insanı birbiri ile eşleştirerek belirli bir süre konuşmasını sağlamaktır. BlindID uygulaması şu an için ücretsiz arkadaş bulma işlemini görüyor dahi diyebilirim.

BlindID Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

blinid sohbet
blinid sohbet

BlindID uygulaması hem Google Play Market hem de Apple Store mağazasında bulunan bir mobil uygulamadır. Bu uygulamayı kullanmak için ücretsiz olarak indiriyor ve bir mail ve şifre ile kullanıcı kaydı oluşturup, programa üye oluyorsunuz. Burada önemsiz bir mail adresi dahi girmenizin bence bir sakıncası olmayacaktır nasılsa onaylama e postası dahi gelmiyor.

Daha sonra çok basit bir ara yüze sahip olan programa giriyorsunuz. Ana ekranda ARA diye bir bölüm bulunmaktadır. Buna bastığınızda bildiğiniz internet üzerinden sesli arama gerçekleştiriyorsunuz. Sol bölümde ise bazı başlıklar yer almaktadır. Bu başlıklar;

anonim sohbet başlıklar
anonim sohbet başlıklar

Gibi sürekli güncellenen ve değişik konuşma başlıkları yer alan bir bölüm içeriyor. Bu bölümün yanında ki sayılar ise o bölümde veya o dada bulunan aktif kullanıcı sayısını gösteriyor. Bunlardan bir tanesini seçerseniz o odada bulunan diğer kullanıcılar ile random olarak eşleşiyorsunuz.

45 Saniye Konuşma Süresi

anonim sohbet
anonim sohbet

BlindID anonim sesli sohbet programının bana göre en kötü noktası burası oluyor, siz birisi ile eşleştiğinizde o kişi ile 45 saniye kadar konuşabiliyorsunuz ve sohbetiniz bittiği anda like ve dislike gibi iki seçenek sunuyor. Tarafların ikisi de birbirine like atarsa eşleşme oranı artıyor ve tekrar eşleşirlerse de konuşma süresi 60 saniye olarak yenileniyor.

Programın yapımcıları burada bence henüz yeni olduğu için bir ücret almıyor ancak ileride biraz daha popüler olunca konuşma süresini uzatma için bir ek getirip bunu ücretli yapacaklarını tahmin ediyorum. Çünkü 45 saniye konuşma süresi gerçekten çok az geliyor ve çoğu insan şikayet  ediyor.

Size küfür eden ya da rahatsız eden diğer kişileri ise raporlayabiliyorsunuz ancak şunu söylemeliyim ki sürekli birilerini şikayet edip durursanız bu sefer sizin hesabınız engellenebiliyor, o yüzden rastgele olur olmadık herkesi şikayet etmenizi önermiyorum. BlindID anonim sohbet uygulamasına ister Google play’den isterseniz Apple marketten ücretsiz ulaşabilirsiniz.
Google Play ile BlindID indir    I      Apple Store ile BlindID indir

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

6 Yorumlar

  1. İnsanların insanlarla tanışması aslında çok güzel ama samimi olmak lazım yalan dolanla olmaz tabi.

  2. edelkrone şirketi bu tarz bir uygulama geliştirmek istemişti hatta videolarında 2 kez ret yemişlerdi apple’dan. demek başkaları da el atmış duruma.

  3. Bu tür uygulamalarda kullanım sayısı önemli. Şuan tanışma uygulamaları arasında en iyisi ve en bilindik Tinder.

  4. insanlar artık facebooktan tanışıyor. Bu tarz uygulamaların sonu geldi. ARtık sanki.

  5. İlginç bir uygulama ama bana göre sohbet ve tanışma uygulaması olarak Tinder gerçekten bir numara.

  6. Türk yapımı böyle uygulamar görmek çok güzel. Ama yeterli kullanıcı yok sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.