Home / Çay molası / Bölgemde Fiber İnternet Kullanılabilir mi?

Bölgemde Fiber İnternet Kullanılabilir mi?

Bölgemde Fiber İnternet Kullanılabilir mi?

İnternet dünyası sürekli gelişiyor. Bunlardan en popüleri ise Fiber internet kullanımıdır. Fiber internet kullanımı, Fiber internet alt yapısının çoğaltılması ile artmış bulunuyor. Ancak ülkemizin her noktasında Fiber internet hizmetini alabilmek henüz mümkün değil. İnternet Servis Sağlayıcıları her ne kadar reklamlarda tüm Türkiye’de kullanıldığını söylese de aslında bu koca bir yalan.

fiber net sorgulama
fiber net sorgula

Henüz İnternet Servis Sağlayıcılarının söz verdiği hizmeti dahi veremediği durumda her bölgeden Fiber internet hizmeti almak maalesef mümkün olmuyor. Sizleri her gün fiber internet kullanmanız için cazip teklifler ile gelmektedir. Ancak siz bu arkadaşlar size teklifi sunduğunda bulunduğunuz bölgede ki santralin kaç mbps internet hizmetini kaldırdığını ve fiber internet hizmeti olup olmadığını sormalısınız.Çünkü bu arkadaşlar işleri gereği sizlere paketi satmak için çabalamaktadırlar. Ancak bölgeniz 16 mbps interneti kaldırıyorsa gidip 24 mpbs’lik bir paket alıp fazla para ödemenin bir mantığı yoktur. Çünkü nasıl olsa bu hıza erişemeyeceksiniz.

Fiber Alt Yapı Olan Yerleri Öğrenin!

fiber alt yapı
fiber alt yapı

Türk Telekom ve diğer İnternet Servis Sağlayıcılarının hangi bölgelerde fiber internet hizmeti sunduğu internet üzerinden görülebilmektedir. Bu yüzden eğer internet paketi tercih edecekseniz daha öncesinden bölgenizin internet durumunu kontrol etmelisiniz. Bu daha bilinçli bir tüketici haline gelmeniz için oldukça önemlidir. Fiber alt yapı durumunu internetten kontrol etmeyi altta çeşitli siteler ile kontrolü sağlamayı anlatacağım ancak sizi internet paketi satmak için arayan kişilere sorduğunuzda da cevaplarına tam olarak güvenmemenizi tavsiye ediyorum.Çünkü bilinçsiz bir vatandaş sevinerek aldığı o paketi kullanamadığında defalarca müşteri hizmetlerini arayacak ve saatlerce bakın abartmıyorum saatlerce oradan oraya yönlendirilip durulacaklar. Sizin için işlem kaydı başlatılacak 2 3 gün içinde dönecekler vs. derken uzun bir zaman kaybı ve sinir stres yaşayacaksınız.

İnternetten Fiber Alt Yapı Öğrenme!

fiber
fiber sorgula

Dediğim gibi fiber internet kullanıcısı olmak için geçeceğiniz sağlayıcının paketini maksimum veride kullanmak için alt yapınızın uygun olması gerekmektedir. Bunun için en güvenli yol sizi farklı İSS sitelerinden fiber alt yapı hizmetini sorgulamanızdır. İnternetten fiber alt yapı durumu sorgulama siteleri;

Türk Telekom Fiber Alt Yapı Sorgulama servisi için tıklayınız.
Turknet Fiber Alt Yapı Sorgulama servisi için tıklayınız.
SuperOnline Fiber Alt Yapı Sorgulama servisi için tıklayınız.
Kablonet Fiber Alt Yapı Sorgulama servisi için tıklayınız.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

10 Yorumlar

  1. Gerçekten fiber internet kullanmak ve İSS’ler tarafından dolandırılmamak için çok faydalı bir paylaşım teşekkür ederiz

  2. Bizim mahalleye yeni yapıldı sayılır. şu adil kullanım kotası tamamen kaldırılsın o zaman fıbet nete geçeceğim.

  3. mERHABALAR 3 AY ÖNCE FİBER İNTERNET YAPILDI BİZİM OTURDUĞUMUZ DAİREYE.aMA FİBER İNTERNETİN GELİP GELMEDİĞİ BELLİ DEĞİLDİ AÇIKÇASI ÇÜNKÜ ÇOK YAVAŞTI.SAYENİZDE FİBERALT YAPI SORGULADIM.ŞUAN İŞLEMDEYMİŞ FİBERİNTERNETİMİZ..

  4. ben bu internet işini anlamıyorum arkadaş adamlar fiber diye hizmet veriyorlar ancak internet kağnı gibi yavaş adam gibi fiber hizmet vereni bir türlü bulamadık

  5. Turk telekom 24 mb fiber kullaniyorum. Sansima sokakta benden baska kullanna yok heralde ki genelde 28 mb felan aliyorum. Ama güzel paylaşım dolandırılmamak için guzel paylaşım

  6. Fiber olmasa da vdsl hizmeti varmış Turknet firmasına geçiş yapıp deneyeceğim

  7. Ekim ayında turknet; sizin oraya 2 aya kadar alt yapı gelecek dedi, yine aynı tas aynı hamam. Sırf bağlatmak için tongaya düşürecek aklı sıra!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.