Home / Webmaster / Connected2me Engel Kaldırma

Connected2me Engel Kaldırma

Connected2me Engel Kaldırma

Son zamanların popülerleşen anonim chat programı olan Connected2me programı hakkında yaşanılan bir soruna çözüm sunacağım. Normalde Connected2me hesabı oluşturmak ücretsiz ve konuşmakta ücretsizdir. Başkaları ile anonim dahi konuşuyor olsanız bir başkasını rahatsız ettiğinizde sizi şikayet edebilir ve bu şikayet sayısı 6 7 taneyi geçtiğinde hesabınız engellenir.

c2 ban
c2 ban

Haksız bir engelleme olduğunu düşünüyorsanız ise gidip engellemeye itiraz edebilirsiniz ki bunun da bir çözüm olacağını pek görmedik. Hatta şöyle ki bu engellemeyi ağ bağlantınıza reset atarak yani IP adresinizi değiştirerek veya VPN gibi programlar kullanıp farklı ülkelerden giriş yaparak dahi deneseniz çözemezsiniz. Bunu çözebilmek için öncelikle telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekmektedir ancak bu işlemde de birçok şeyinizin silineceği için Connected2me programını kullanmak için değer mi bilemem.Şimdi gelelim telefonumuzu sıfırlamadan ya da bu şekilde format atmadan Connected2me hesabımızın engelini nasıl kaldıracağımıza… Bu işlemi yapabilmek için bir programa ihtiyaç duyuyoruz genellikle Parallel Space isimli uygulama işimizi gayet iyi bir şekilde görecektir.

Parallel Space ile Uygulama Klonlama

parallel space klonlama
parallel space

Parallel Space uygulaması sadece Connected2me engellini kaldırmak için değil aynı zamanda birden fazla WhatsApp ya da farklı programları kullanmak istediğinizde adeta bir telefon üzerinde iki farklı telefon kullanmanıza imkan tanımaktadır. Bu sayede de Parallel Space uygulamasını indirmenizden sonra normal bir uygulama gibi açmanız ve ardından da giriş yapmak istediğiniz uygulamayı seçip klonla demeniz yeterlidir.

Uygulamaya kendi kısa yolunu kullanarak değil. Parallel Space üzerinden girmeniz gerekmektedir. Yoksa diğer türlü tekrardan engelli olan Connected2me hesabınıza giriş yapacaksınız. Dediğim gibi aynı işlemi sadece c2 ban kaldırma işlemi için değil 2 farklı whatsapp açma gibi işlemlerde de kullanabilirsiniz.

Android için Parallel Space indir

 

 

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

20 Yorumlar

 1. Connected2me Engel Kaldırma tam istediğim bir şey bu sayede tekrar connected2me ye girebildim

 2. Whatsapp uygulamasında uygulama klonlamayı kullanıyorum. Gayet işe yarar bir uygulama.

 3. Deneyeceğim güzel bir programa benziyor. Allah razı olsun bu uygulamayı bize önerdiğiniz için.

 4. İos için ne yapmalıyız. App store da multi account uygulaması yok. Biliyorsanız yardımcı olun lütfen

 5. Uygulamayı indirdim fakat c2. Me uygulamasını görmüyor. Ne yapmalıyım

 6. iOS için o uygulama olmuyor başka çözümünüz var mı lütfen yardımcı olun

 7. Enes öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkürler. Benim senden öğrenmek istediğim, bu programı yapan kişiler bizi nasıl engelliyor ? Sen yazında, proxy, vpn tünel bile kullansanız olmaz diyorsun. Programı yapanlar, bizim telefonumuzun (mac) kimlik bilgilerinimi alıyor, ne yapıyorlar ki, programı silip kursak bile, başka ülkeden girmeye kalksak bile bizi engelliyorlar? Bir yazılım mühendisi olarak bizi aydınlatırsan sevinirim. Teşekkürler.

  • Merhaba Hakan, şimdi şöyle düşünebiliriz bazı sistemler direk olarak IP üzerinden engel atıyor buda VPN gibi sistemleri kullanarak o engeli aşmamıza yardımcı oluyor. Ancak artık özellikle de bu tarz uygulamalar cihazların fiziksel adreslerine engel atmayı hedefliyor. Direk olarak her cihazın kendine ait olan fiziksel adreslerini kara listeye çekiyorlar ve oradan engel atıyorlar.

 8. Bende yapicam cunku hesabim engellendi fakat telefonumu sifirlarken gmaillerede zarar giriyormu ! Yani onlarda gidiyormu ! Sinirfanarak anca galeri fotolari gider degilmi ?

 9. iOS için başka çözümü yokmudur bunun android için işe yarıyor ama iOS için değil

 10. Peki cihaz engeli değil de, hesap engellenmiş ise…Yani kullanıcı adı ve şifreyi hatasız giriyorum hesap açılmıyor. ZAten site içinde de görülmuyor. Bu da mı ip ile ilgili? Lütfen cevap verir misiniz?

  • Maalesef sizin sorununuzda direk olarak hesabınızı uygulama yöneticileri tarafından kaldırılmış. Siz yeni bir hesap açmak zorunda ya da c2’e durumu bildirerek destek istemek zorundasınız.

 11. abi iphone içinde bir çözümbulun kafayı yiycem yaa kimse ios için çözümbulamadı mı yaww

 12. kardeşmm iphone içinde bir çözümbulun kafayı yiycem yaa kimse iphone için çözümbulamadı mı yaww

 13. Benim hesap engellendi Parelel uygulaması üzerinden kullaniyordum başka bir yerden girmeye çalıştığımda kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor yardımcı ol lutfennn

 14. Arkadaşlar ben programdan giriş yaptım ama yinede engel attı c2 yardımcı olabilecek olan varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.