Home / Yazılım Dünyası / C++ Örnek Uygulamalar

C++ Örnek Uygulamalar

C++ Örnek Uygulamalar

C++ örnek uygulamalar ile ilgili hesap makinesi yapmaktan, farklı örneklere kadar birçok örneği sizlerle paylaştım. Bu makalemde de farklı 5 tane C++ uygulamasını göstermeye çalışacağım. Bir programlama dilini en iyi bolca pratik yaparak öğrenebileceğinizi unutmamalısınız. Bu yüzden benim açıklamasını yaptığım programı önce kendiniz yapmaya çalışın daha sonra kodlara bakın ve eksik veya hatalarınızı ortaya çıkartın. Bu tarz bir yol izlemek sizlere iyi bir algoritma ve iyi bir şema oluşturma konusunda geliştirici bir etmen olacaktır.

C++ örnek uygulamalar yazımdan sonra isterseniz site içerisinde C++ yazıp aratarak diğer örneklere de bakabilirsiniz. Yazdığım kodları öncelikle kendi bilgisayarımda deniyorum ancak bir sıkıntı çıktığını fark ederseniz bana bildirin en kısa sürede düzeltmeye çalışırım.

C++ Örnek Uygulamalar

1 # C++ dilinde char, int, float ve double veri tiplerinin ne kadar boyutta yer kapladığını ekrana yazdıran programı yazınız.

2 # C++ programlama dilini kullanarak kullanıcının 3 sayı girmesini isteyiniz ve bu 3 sayı arasından en büyük sayıyı ekrana yazdıran programı yazınız.
3 # C++ ile kullanıcının gireceği bir sayıyı 1’den 10’a kadar olan sayılarla çarparak sonuçlarını ekrana yazdıran programı yazınız. (Bir nevi çarpım tablosu diyebiliriz.)
4 # Bir önceki örnekte yaptığımız programı biraz daha ileriye taşıyalım, bu programı hangi aralıktaki sayılar ile çarpacağını da kullanıcılar belirlesin.
5 # Son örneğimizde ise girilen herhangi bir sayının pozitif bölenlerini tek tek ekrana yazdıran programı yazınız.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

Bir yorum

  1. c dilini c++ a çok benzetirler lakin arada büyük farklar olduğunu gözden kaçırmamak gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.