Home / Webmaster / En İyi Hosting Firmaları

En İyi Hosting Firmaları

En İyi Hosting Firmalari
En İyi Hosting Firmalari

Hosting firması bir siteyi rezilde eden vezirde eden en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Hosting firmasını seçmek ise tam bir işkence haline gelmektedir. Çünkü o kadar fazla hosting firması ve o kadar çok hosting paketi bulunmakta ki hangisini seçeceğinize karar vermeniz çok zor oluyor.

En iyi hosting firmaları yazımda ise sizlere satın aldığınızda en az sorun yaşayacağınız veya sorun yaşamayacağınız firmaları tanıtmak isteyeceğim. En az sorun dedim çünkü sorun olmazsa olmazımız diyebilirim. İllaki bir saldırı oluyor, bir yanlış bir şey oluyor derken bazen sorun oluşabiliyor ancak önemli olan bunu minimum seviyede tutmak. O yüzden en iyi hosting firmaları ile bunları kolay kolay yaşamayacaksınız.

Unutmayın burada paylaşacağım şeyler tamamen kendi tecrübelerimden kaynaklanan ve bu tecrübeler doğrultusunda sizlere yardımcı olmasını planladığım şeylerdir. Neyse gelelim en iyi hosting firmalarına…

En iyi hosting firmaları:

hosting
hosting

1 # Veridyen

Veridyen firması şu anda da kullanmakta olduğum eneskamis.com sitesinin de barındığı bir hosting firmasıdır. En iyi hosting firmaları listemin ilk sırasında yer vermemin sebebi, yüksek içeriklere sahip paketleri neredeyse en uygun fiyata müşterilere sunmalarından ve aynı zamanda bir sorun oluştuğunda sorumluluk alan bir firma olmasından kaynaklanıyor.
Veridyen hosting firması ile çalışırken 1 defa teknik bir arızadan dolayı yarım saat sunucu bağlantım koptu ve bir defa da yüksek boyutta bir sunucuya saldırı olduğundan yarım saat bağlantı sağlanamaması hatası dışında hiçbir olumsuzluk yaşamadım.Veridyen hosting firmasının en iyi hosting firmaları listemde olmasının bir diğer sebebi ise de ücretsiz SSL sertifikasını vermesi ve gerçekten çok anlayışlı ve sizinle çok ilgili olan bir teknik destek ekibine sahip olmasıdır. Veridyen firmasını tercih ederseniz kolay kolay pişman olmayacaksınızdır.

2 # Turhost

Turhost hosting firması da en iyi hosting firmaları listemde yer vermek istediğim bir diğer hosting firmasıdır. Turhostta eski ve kaliteli hizmet anlayışı sürdüren yerli kaliteli hosting firmaları arasında hala bulunmayı başarmış köklü bir hosting firmasıdır. Paket incelemelerini yaptığımda aslında başlangıç için yeterli paketleri uygun duruyor ve verilecek ücret karşısında sizlere en iyi hizmeti verebilecek ender hosting firmalarından birisi olarak yer alıyor.Turhost’da birçok hosting firmasına göre güvenlikli ve size iyi hizmet veren bir firmadır. Belki ücret konusunda sizlere dezavantajlı gelebilir ancak uzun yıllardır binlerce web sitesinin barındırılma hizmetine ev sahipliği yapıyor, oldukça ilgili ve şikayetleri de dikkate alan bir ekibe sahip olan hosting firmasıdır. Biz kullanıcıların her zaman değerli olduğunu hissettiren ve haklarında ki yorumlara değer veren bir hosting firmasıdır ayrıca yönetim paneli de kullanım açısından gayet basittir ve sizlere geri dönüş hızları da oldukça iyidir. Güvenli bir hosting paketi almak isterseniz Turhost hosting firmasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

 

3 # Güzel Hosting

Güzel Hosting firması da en iyi hosting firmaları listemde yer almasını istediğim kaliteli bir firmadır. Veridyen ile neredeyse kafa kafaya olan kaliteleri yüzünden tercih yapmak insanı çok zor duruma sokabiliyor. Güzel hosting de son derece müşteri memnuniyeti odaklı ve son derece kaliteli hizmet verme çabası içinde olan firmalardan birisidir.Hosting paketini alacağınız zaman iki firma arasında kalırsanız ise o günlerde en iyi fiyatı veren firmayı tercih edebilirsiniz. Çünkü Veridyen ve Güzel hosting oldukça kaliteli benzer firmalardır. Bir sorun olduğunda Güzel hosting hizmetinde de karşınızda muhattap bulabiliyor ve sorunu çözebiliyorsunuz.

4 # Natro

Natro hosting alanında gerçekten yıllanmış köklü firmalardan birisidir, oldukça kaliteli bir firmadır ancak bana sorarsanız ilk saydığım üç firmanın biraz gerisine düşmüş durumdadır. Natro’da binlerce sitenin barınmasını sağlamış ve hala devam eden ödemede vs. hiçbir güvensizlik yaşamayacağınız gayet güvenilir bir hosting firmasıdır.

Natro hostingin teknik destek ekibi de oldukça iyidir ancak dediğim gibi ilk üçteki firmalarla kıyaslanırsa bir tık geride kalabiliyor. Ancak zaman zaman oldukça uygun fiyata paketler sunarak özellikle aşımsız paketlerle çekici teklifler yapabiliyor.

5 # Netinternet

İlk göz ağrım desem yanlış olmaz sanırım. J  Netinternet hosting firması oldukça kaliteli bir hosting firmasıdır, benim de ilk başlarda kullandığım ancak daha sonra diğer firmayı daha uygun bulduğumdan ona geçtiğim bir hosting firmasıdır. Oldukça anlayışlı ve sabırlı, isteklerinize ve sorularınıza hızla geri dönüş yapan teknik desteğe sahip bir hosting firmasıdır.

En iyi hosting firmaları arasında yer almasının bir diğer nedeni de Netinternet firmasının Türkiye’nin en büyük hosting servis sağlayıcılarından birisi olmasıdır ve bu servis sağlayıcılığını birçok hosting firmasının cihazlarını barındırma gibi hizmetleri de kapsamaktadır. Yani birçok hosting firması aslında hostinglerini Netinternet firmasından kiralıyor ve bizlere satıyor diyebilirim.
Elbette biz son kullanıcı olarak en iyi fiyata en iyi performansı seçmekte özgürüz ancak Netinternet hosting firmasını tercih ederseniz belki biraz fazla para ödemiş olursunuz ancak kolay kolay pişman oldum demezsiniz.

Sizlerde Hosting firmaları hakkında kafanıza takılan soruları veya önereceğiniz ve oldukça memnun kaldığınız firmaları yoruma belirterek hosting firması arayışında olan arkadaşlara yol göstermede yardımcı olabilirsiniz.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

14 Yorumlar

 1. Ben neredeyse 5 yıldan beri Turhost kullanıyorum şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım ama fiyatlarını biraz yüksek buluyorum. Özellikle SSL sertifikası yüksek.

 2. Sorunsuz bir Hosting firması sitenin performansı için oldukça önemli. Ben de veridyen’den oldukça memnunum.

 3. veridyen En İyi Hosting Firmaları arasında en iyisi bence takılma yok gayet sağlam bence

 4. bu listedeki hosting firmaları gerçekten en iyileri.

 5. Turhost tan hizmet alıyorum ve daha önce birkaç firmadan daha hizmet aldım ( buradaki iki firma da dahil ) . Hakikaten aşırı hızlı bir altyapıları var. Sitenizden para kazanıyorsanız Turhost mantıklı bir seçim olur.

 6. birçok hosting firması var ama bunlardan sadece azı çok kaliteli.

 7. Turhost’u tavsiye eder misiniz peki? Aldığım teklifler içinde en ucuzu bu gözüküyor. Değerlendirmeli miyim?

 8. En kalitelisi hangisi bilemem ancsk ben guzelhosting kullaniyorum ve cok memnunum

 9. Hangi hostingi alacağımı düşünüyordum sanırım kararımı verdim, bu detaylı bilgilerin yer aldığı makaleyi yazanlara teşekkürler.

 10. Turhost, en iyi hosting firmaları arasında birinci sırada bana göre. Çok iyi hizmet veriyor. Üç sitem var. Üçü de Turhost’tan.

 11. Çağdaş Caner Koçak

  NettaCompany yok şaka gibi 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.