Home / Yazılım Dünyası / Galaxy Note 7 Yeniden Geliyor!

Galaxy Note 7 Yeniden Geliyor!

Galaxy Note 7 Yeniden Geliyor!

Mobil pazarında patlama etkisi oluşturacak bir karar alan Samsung, Galaxy Note 7 cihazını tekrar piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl büyük bir skandala imza atan Samsung, Galaxy Note 7 cihazlarını piyasaya sürdükten sonra kullanıcılar tarafından kullanılırken patlamalara ve gerek hayati gerekse maddi açıdan zararlara sebep olmaya başlamıştı. Bunun ardından tüm Galaxy Note 7 cihazları geri toplayan Samsung, bu sefer yine piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

note 7 patladı
patlayan note 7 görüntüsü

Hatalardan Arındırılmış Galaxy Note 7

note 7 fiyatı

Samsung, bir türlü patlamaların önüne geçememiş ve hatayı düzeltememişti. Yeni seri telefonlarını piyasaya sürmeye devam ederken de, Note 7 cihazlarını çöp yapmadığı ortaya çıktı. Galaxy Note 7 üzerinde çalıştıklarını ve telefon patlamasına neden olan sorunları giderdiklerini söyleyen ve bunun içinde bataryayı küçültme kararı alan Samsung, tekrar Note 7’leri piyasaya sürecek.

Bataryayı küçültmeye gitmeyi düşünen Samsung, büyük ihtimalle Galaxy Note 7 bataryasını 3.000 mAh seviyesine çekecek. Galaxy Note 7’leri yenileyerek ve çalışamayacak durumda olanlarında bazı parçalarını diğer telefonlarında kullanarak telafi etmeye çalışan firma bu sefer testleri sıkı yapacak.

Hemen Piyasaya Sürülmeyecek

yeni note 7
yeni samsung galaxy note 7

Samsung Galaxy Note 7 cihazları yeniledikten sonra ne zaman piyasaya süreceği ise belli değil, çünkü bu konuda acele etmek istemiyor. Tüm testleri sıkı tutarak ve bir daha böyle bir patlama sorunu ile karşılaşmamak adına adımlar atan Samsung tabiri caizse Yoğurdu üfleyerek yemeyi tercih ediyor. Bu şekilde Note 7 serisinden edeceği zararı düşürmeyi amaçlayan firma, henüz fiyatlandırma konusunda da karara varabilmiş değil.
Kullanıcılar yeni Note 7 cihazlara güvenebilir mi? Ya da tekrar patlama riskini göze alır mı gibi soruların cevaplarını yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

6 Yorumlar

  1. BencE farklı bir model ismi ile girse daha iyi olurdu insanlar bir kere mimlendi o modele 🙂

  2. Bence samsung galaxy note 7 güzel bir cihaz olacaktı ancak bazı aksilikler çıktı. Tekrar samsung galaxy note 7 çıkarsa ve bir kaç hafta bakarım eğer sorun yoksa alırım.

  3. inşallah bu sefer uçaklar da patlama yapmaz, galaxy note 7 sevdiğim ve almak istediğim telefonlar arasında

  4. patlamaya karşı sigortalımıymış 🙂 eller kollar dikkat etmek lazım. note 7 fobisi olanlar için kurs falan açarlar belki

  5. ismini değiştirseler daha mantıklı olur sanki, note 7’nin gayet kötü bir imjı oluştu artık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.