Home / İncelemelerim / İndirmeden Ücretsiz VPN Kullanımı

İndirmeden Ücretsiz VPN Kullanımı

ücretsiz VPN

VPN bildiğiniz gibi giriş yaptığınız ülkeyi değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapmanızı sağlayan bir protokoldür. Birçok VPN programı da gerek telefon için gerekse de bilgisayar için mevcuttur ancak bu tarz VPN programlarının birçoğu hatta neredeyse tamamı bir süre ücretsiz sürüm kullanmanıza izin verir daha sonra aylık veya yıllık ücret ödemenizi istemektedir.

Burada bahsedeceğim indirmeden ücretsiz VPN kullanımı ise adından da anlaşılacağı üzere bir ücret ödemeden ya da program vs. indirmeden hızlı olarak VPN değiştirmenize yardımcı olacak.

VPN yani özel internet protokolü kullanım amacı birçok sebep olabilir. VPN kullanarak farklı bir IP adresi üzerinden bağlantı sağlayacağınız için izlenmeniz oldukça güçleşecektir. Tamamen takip edilmez olmayacaksınız ama yine de takip edilme ihtimaliniz düşecektir. Ayrıca bir ülkede yasaklanmış ama yayın hayatın farklı ülkelere hizmet vererek devam eden sitelere VPN ile IP değiştirerek giriş yapabilirsiniz.

En basit örneği de sanırım güncel olarak Wikipedia olacaktır. Bildiğiniz üzere ülkemizde bir süredir Wikipedia sitesine erişim kapatılmıştır. Yani Türkiye üzerinden bir kullanıcı Wikipedia sitesine bağlanmaya kalktığında siteye ulaşamıyordu. Ancak VPN kullanarak kendisini sanki farklı ülkeden bağlanan birisi gibi göstererek rahatlıkla Wikipedia sitesine girebilir.Tarayıcı Eklentisi Olarak Kullanmanız Yeterlidir

en iyi VPN

Ücretsiz bir şekilde indirmeden VPN kullanmak isteyenler Google Chorme mağazasından TouchVPN eklentisini tarayıcınıza eklemeniz yeterlidir. Bilgisayarınıza bir VPN programı kurmak ya da üyelik açmanız gerekmemektedir.

Tarayıcınıza TouchVPN eklentisini ekledikten sonra ise adres çubuğunun sağ üst köşesinde simgesini fark edeceksiniz. VPN simgesine tıkladığınızda da Bağlanmak için tıklayınız butonuna tıkladıktan sonra yaklaşık 5 saniye sonra IP adresiniz değişmiş olacaktır.

TouchVPN

İsterseniz bu VPN kullanımı ile giriş yaptığınız ülkeyi de seçebilirsiniz ya da sadece belirli sitelerde VPN kullanımını aktif etme seçeneği ile rahatlıkla internette dolaşabilirsiniz. Cep telefonunda da VPN kullanmak isteyenler için yine TouchVPN Android ya da IOS uygulamalarına erişerek indirebilir ve hızlıca ücretsiz olarak VPN değiştirerek gezmeye başlayabilirsiniz.Diğer VPN programlarına göre hem ücretsiz bir VPN programı olması hem de hızlı bir şekilde reklamsız bir biçimde IP adresinizi değiştiriyor olması TouchVPN’i tercih etmemin nedenlerindendir. Ayrıca ayarlar kısmından reklamları engelleme gibi seçenekleri de kullanarak daha keyifli bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz.
Google Chorme Mağazası Touch VPN için tıklayınız.

Bu ve bu gibi tüm içeriklerimden haberdar olmak için bildirimi aktif etmeniz yeterlidir.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

13 Yorumlar

 1. Güzel bir yazı olmuş. VPN günümüzde çok popülerleşti. Sizin yöntemi deneyecem.

 2. Ülkemizin şu anki durumunda VPN yer yer gerekli oluyor. İndirmeden kullanabileceklerimiz de tercih nedeni tabiki

 3. indirmeden ücretsiz olarak kullanıma sunulması çok güzel

 4. ara sıra von kullanıyorum mobilden. indirdiğim programla ancak burdanda mumkunmus

 5. VPN ile işim pek olmuyor ama kullandığım zaman ZenMate VPN’i aktif ediyordum yavaş geliyor. TouchVPN’i deneyeceğim.

 6. vpn ihtiyacım vardı zenmate ücretsiz sürümü yetmiyordu. Muhteşem bir yazı olmus

 7. o gereksiz vpn programlarından kurtulmak için güzel bir secenek denemek lazım

 8. indirmeden kullanılabiliyor olması önemli avantaj. Bilgisyara vpn yüklemekten hoşlanmıyordum acıkcası.

 9. vpn yi indirmeden kullanabilme özelliği bencede cok hos. program indirdikçe mobilde kasmalar oluyor cunku her işi programla yapıyoruz

 10. Ücretsiz vpn programı arıyordum teşekkürler sonunda buldum.

 11. Benim en beğendim VPN servisi Avast VPN idi, gerçekten çok hızlıydı, tabii deneme sürümünü kullandım.

 12. OPERA Web Browser’ın kendi VPN desteği var. Müthiş ☺

 13. Yetkililer 2010’da VPN Türkiye’ye gelecek diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.