Home / Çay molası / İnternette Teröre Kayıtsız Kalmayın

İnternette Teröre Kayıtsız Kalmayın

internette terör
internette terör

İnternette terör! Ne kadar da ironik değil mi? Evet, terör artık sadece eline silahı alıp askeri, polisi, sivilleri öldürmekle kalmıyor aynı zamanda internette de çok büyük bir terör ortamı oluşabiliyor. İnternet öyle bir mecra ki herkese istediklerini paylaşma gibi bir lüks ortaya koydu. Kimse bir taraflarını koltuktan dahi kaldırmadan asıp kesebilir hale geldi.

Bu bir yandan çok güzel çünkü insanlar fikirlerini özgürce ve zahmetsizce dile getirebiliyorlar ancak bunun fikir özgürlüğünden çıktığı noktalar var ki onları çok iyi ayırt etmemiz gerekiyor.

Bu yazıyı yazmama neden olan bir olayda zaten bir sözlük sitesinde fikrini beyan eden kişinin ki bu kişi bence fikir beyanından ilerisini gerçekleştirmiş ve beni adeta oturduğum yerde çıldırttığı bir durumdu. Kişi ülkemizin düzenlediği Afrin harekatını aşağılar biçimde bulunması ve aynı zamanda da orada şehit olmuş bir askerin ailesine ve o şehidin sülalesine hakaretlerde bulunuyordu.

Şehit ve Gazilere Hakaret Kabul Edilemez!

Şehit ve gaziler bu milletin en onurlu şeylerinden birisidir. Ülkemizin, bizlerin, sevdiklerimizin iyilikleri, rahat ve refah içerisinde yaşamaları için canlarını hiçe sayan insanları bizlerde bir zahmet saygı ile analım ve saygılı davranalım.

Ayrıca sadece şehit ve gazilerimize değil mesela şehit ailesine de bu saygıyı göstermek zorundayız. Onlar artık bu ülkede ki herkesin ailesi haline gelmiştir belki bir evladını kaybetmiş ama milyonlarca evlat kazanmış olmalıdırlar.


Terörü Destekleyeni Şikayet Edelim!

İnternet ortamında bu ortam Facebook, İnstagram, Twitter gibi siteler olacağı gibi her türlü mecrada yer alan ve insanlara terör ve terörist propagandasını yapanları Emniyet Güçlerimize şikayet edelim. Ben şikayet etsem ne olacak diye düşünmeden internette terör propagandası yapanlara göz yummayıp bunların gereken cezayı alması için şikayet edelim.

Sadece terör destekçilerini ve onların propagandalarını yapanları değil aynı zamanda hayvanlara işkence edip bunları paylaşanları, kadın ve çocuklara karşı yapılan cinsel ve fiziksel istismarları aynı zamanda diğer birçok yasalara aykırı durumu internetten şikayet edebiliriz.

İnternette olduğu için gizli saklı olur ya da şikayet etsek ne olacak diye düşünmeyiniz. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak emniyet genel müdürlüğüne bu kişileri veya grupları şikayet edebilir ve hak ettikleri cezayı almalarına yardımcı olabilirsiniz.

Emniyet genel müdürlüğü Siber ihbar bilgileri:

EGM İhbar Formu

Mail ile ihbar adresleri:

siber@egm.gov.tr
sanaldevriye@egm.gov.tr

Bu adreslere suç işleyen kişinin ulaşabildiğiniz açık bilgilerini de belirterek mümkünse de ekran görüntülerini de alarak dosyaya ekleyerek emniyet güçleri ile paylaşmanız çok önemlidir. Bu konularda duyarsız kalmayalım ve ülkemizde ki gerek terör yandaşlarını gerekse de tüm suç işleyenleri gereken cezayı alması için elimizden geleni yapalım.
Eğer bu tarz ihbar imkanından haberi olmayan arkadaşlarınız veya çevrenizde ki kişilerde varsa onları da uyararak daha duyarlı bir vatandaş haline getirmekte yardımcı olabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi diğer yazılarım için bildirimi aktif etmeniz yeterlidir.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

Bir yorum

  1. Güzel bir yazı olmuş. İnsanlarımızın internet ve sosyal medya kullanımı konusunda da bilinçlendirilmesi gerekiyor. Mutlaka bu tür vatan hainleri gerekli mercilere şikayet edilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.