Home / Çay molası / İnternetten Ucuz Alışveriş Yapma Yöntemi

İnternetten Ucuz Alışveriş Yapma Yöntemi

İnternetten Ucuz Alışveriş Yapma Yöntemi

Günümüzde internetten alışveriş yapmak oldukça popüler bir hal aldı. Birçok insan internetten alışverişi güvenli bulmasa bile şu anda ülkemizde dahil neredeyse tüm dünyada internet alışveriş sistemi hızlıca yayılıyor.

İnternetten alışveriş yapmak neden daha ucuz?

internet vs mağaza

Şöyle bir düşünelim, siz bir satıcısınız ve ürünlerinizi dükkanınızda satmak istiyorsunuz. Bunu yaparken dükkan kirası, elektrik, su, ısınma giderleri, düzenleme, eleman gideri vs. derken birçok ekstra masraf çıkıyor. Bunun yerine internette çok cazip bir ücret ödeyerek bu tarz ekstra giderlerden kurtulmuş oluyorsunuz. Bu yüzden de internetten satış yaparken fiyatı daha uygun tutma şansınız bulunuyor.

Çek veya Kupon İle Daha da Ucuza Alma Yöntemi

Şimdi sizlere kendimde her alışverişimde kullandığım bir sistemi açıklayacağım. İnternet siteleri sizlere alışveriş yaptığınızda genelde bir kupon veya kod, çek gibi bir şey verirler. Bunlar genellikle bir alt limiti bulunan bir sonraki harcamanızda geçerli bir hediyedir. Ancak bu tarz kupon veya çekleri birçok kişi bilmiyor, bilseler de işine yaramayanları kullanmıyorlar. Bizim sistemimiz ise tam bu noktada başlıyor.

netten alışveriş

Ben alışveriş yaptıktan sonra bana gelen ve kullanım süresi gibi bir durumu olan kupon ya da çeki, kullanmayacaksam boşa gideceğini biliyorum. Bunun yerine ben bu çeki ihtiyacı olan birine uygun fiyata satarak hem elimdeki çeki nakit paraya çevirmiş oluyorum hem de diğer alıcı indirim yakalamış oluyor.Bir site size diyor ki 1500 TL ve üzeri alışveriş yaparsan sana ekstra 200 TL indirim uygulayacağım. Ancak kişi bunu kullanamıyorsa satıyor. Diyor ki bu şartlarda bulunan indirim kodu 50 TL’dir. Hem kişi bir miktar para kazanıyor. Hem de alıcının işi görülüyor.

Hediye Çek veya Kuponu Nereden Bulacağım?

Genellikle bu tarz çek satışı veya kod paylaşımı forum sitelerinde yapılıyor. Ben en çok donanımhaber sitesinin forum kısmında bulunan Alışveriş-Çek-Takas bölümünden buluyorum. Ancak sizlerde diğer internet sitelerinin forum kısımlarında bulabilirsiniz.
Not: Bir hesap satıcısından indirim çeki bulunan bir hesap alacaksanız, genellikle internet sitelerinin referans sistemi sayesinde güvenilir olduğu az çok bilinen kişilerden alışveriş yapmanızı tavsiye ederim.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

6 Yorumlar

  1. Allahtan ınternet uzerı alıs verıs cıktıda bır cok urunu artık magaza magaza gezıp aramıyoruz ustelık aynı urunu bır cok magazada mudavımlerı ıle ve farklı ınternet uzerı alıs verıs sıtesı ıle karsılastırma ımkanı da var

    • Karşılaştırma imkanı ve vakitten kazanç sağlama, kullanıcı yorumlarını görme gibi birçok özelliğin yanında bence en güzeli daha ucuza alışveriş yapabilme imkanı sunuyor 🙂

  2. İnternet üzerinden indirimli alışveriş yapalım derken bir de kredi kartı dolandırıcılığına dikkat etmek lazım diye düşünüyorum. haksız mıyım hocam ? 🙂

    • Evet, kredi kartı ile ilgili aslında yapılacak en iyi şey güvenilir internet sitelerini kullanmak ve şifre giriş ekranlarında sanal klavye kullanımına özen göstermektir diye düşünüyorum 🙂

  3. DONANIM haber de boyle bır bolum olduğunu hic bılmıyordum.Ogrendığım ıyı oldu.Bende sıklıkla ınternet uzerınden alısverıs yapan bırıyım. En azından magazalarda bulunan urun satmak ıcın goz baka baka yalanm soyleyen satıs danısmanlarını gormuyorum.

    • Bu konuda yalnız değilsiniz çoğu kişi bilmiyor. Ancak sadece donanımhaber değil birçok forum sitesinde bu tarz alanlar mevcut. 3 5 lira bile ucuza alsak kardır 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.