Home / Webmaster / Organik Hit Arttırma Programları ve Hit Arttırma Siteleri

Organik Hit Arttırma Programları ve Hit Arttırma Siteleri

Organik Hit Arttırma Programları ve Hit Arttırma Siteleri

Arkadaşlar birçok internet sitesi bulunan bu dönemde sizlerin de bildiği gibi rekabet oldukça fazla. Her web sitesi, birçok okura ulaşmak ve hedefini gerçekleştirmek istiyor. Bu bir gerçek. Biz eneskamis.com olarak bile hedefimiz bildiğimiz bilgileri siz okurlarımıza ulaştırma çabasıdır. Elbette bizlerde bilgilerimizi, incelemelerimizi daha çok sayıya ulaştığını görürsek mutlu oluruz. Ancak bazı arkadaşlar maalesef yanlış bir yönteme başvuruyor ve sonu hüsran ile bitiyor. Bu yöntemin adı: Organik hit programı ya da organik hit arttırma siteleri.

Öncelikle şu organik kelimesine bir açıklık getirelim. Organik aslında kafamızda canlandığı gibi hormonsuz domates biberden ibaret değil. Organik, dediğimiz şey yapısı bozulmamış, üzerinde oynama yapılmamış, doğal demektir. Peki, organik hit ne oluyor?
Organik hit derken burada anlatılmak istenilen arama motorlarını kandırabilen ve sizlere gerçek canlı kanlı ziyaretçi göndermek demek.

site hiti arttırma

Özellikle sabırsız arkadaşlarımız internet dünyasına giriş yapınca anında milyonlarca kişiye ulaşacaklarını düşünüyorlar. Haliyle bu olmadığında da hit arttırma sitelerine ya da hit kasma programlarıma başvuruyorlar. Bu tarz hit kazanma sitelerindeki temel mantık İnstagram takipçi kasma siteleri ile aynıdır.İki sistemde de kullanıcıları birbiri ile eşleştirmek ve etkileşimi arttırmak üzerine kurulu bir algoritma ile çalışmaktadır. Yani siz bir web sitesini ziyaret edersiniz, bunun karşılığında site size altın, para, kredi vs. verir ve bunlar ile kendi sitenize ziyaretçi çekersiniz.

Hit Siteleri mi? Hit Programları mı?

Aslında bakarsanız ikisinin de çalışma şekli aşağı yukarı aynıdır. Ancak ziyaretçi arttırma programları için bilgisayarımıza bir program kurmamız gerekmektedir ve biz bu programa sitemizi kayıt ettiğimizde hit arttırma programları, diğer programı kullanan kişiler ile karşılıklı sitelerinizi ziyaret ettirtmektedir.
Hit yükseltme siteleri de aynı mantıkla çalışmaktadır. Çoğu kullanıcıda hit kasma sitelerini daha pratik bulduğu için bunu tercih etmektedir.

Ziyaretçi Arttırma Siteleri İşe Yarıyor Mu?

Arkadaşlar, burada ister organik hit olsun isterseniz de hormonlu hit olsun. Arama motorları bunları artık yemiyor. Şöyle düşünmenizi istiyorum. Asla kendinizi küçümsemeyin ancak karşınızda yüzlerce hatta binlerce mühendisleri, çalışanları bulunan firmalar var ve siz bunları kandırmak istiyorsunuz. Elbette Google gibi arama motorları bunlar için özel algoritmalar geliştirerek organik hit yalanının işe yaramadığını söylemektedir.
Hatta, Google diyor ki eğer organik hit ya da hit kasma yöntemleri kullanırsan sitene ceza bile verebilirim. Bu tarz sistemler işe yaramıyor aksine zarar veriyor.site hiti kasmak

Hit Siteleri Ya Da Hit Programları Nasıl Zarar Veriyor?

Kurmuş olduğunuz web sitesinin arama motorları tarafından belirli kriterlerce zaman zaman denetlendiğini unutmamalısınız. Bunların içerisinde sitenizin hedef kelimesi ve bu kelimenin arama hacmi, bu kelimeye en çok nereden ziyaretçi gelir? Gibi birçok şeye sahip olan arama motorlarını kandıramıyoruz.

  • Spam Site Durumuna Düşebiliriz: Sitemiz için hit programı kullandığımızda ilk başlarda sitemizin ziyaretçi sayısının arttığını sanabiliriz ancak bir süre sonra bu sistemi durdurduğumuzda bir bakarız ki artık eskisi kadar bile sitemize ziyaretçi gelmiyor ve aramalarda sitemiz görünmüyordur. Çünkü arama motorları sizin hile kullandığınızı anlamış ve sizi spam olarak işaretlemiştir.
  • Ortalama Kalma Süresi Düşer: Bir web sitesinin arama motorları tarafından değerli kabul edilmesi için o sitenin içeriği doyurucu olmalıdır. Bunu da arama motorları şöyle anlıyor: eğer bir ziyaretçi siteye girmiş ve hemen çıkmamışsa demek ki aradığını bulmuş ve site kaliteli bir sitedir. Ancak hit programları ya da organik hit siteleri ile gelen ziyaretçileri gördüğünüzde sitenizde 10 saniye durur ve çıkarlar. Buda sizin sitenizin ortalama kalma süresini düşürür ki Google gibi arama motorları gözünde siteniz değer kaybeder.
  • Analytics Raporunuz Dibe Vurur: Sitenizde ziyaretçi takip eklentisi, ziyaretçi sayacı kullanıyor olabilirsiniz. Bu tarz sayaç ve eklentiler çoğu zaman böyle sitelerden gelen ziyaretleri saymaktadır. Bu yüzden asla bunlara kanmamalısınız. Google Analytics, sizlerin sitenize sadece gerçek ziyaret amacı ile gelen kişileri saymaktadır. Siz diğer sayaç programlarında gördüğünüz o uçuk değerleri Analytics sisteminde ise dibe vurmuş halde göreceksiniz. • Adsense Hesabının Banlanması: Eğer sitenize adsense hesabı bağlı ve reklam alarak bir gelir elde ediyorsanız ama bu tarz organik hit programları kullanmaya başladıysanız biran önce bırakmalısınız. Tabii hala ban yememişseniz. Çünkü Google bunları çok rahat anlıyor ve reklamlarda dolandırıcılık yapmanıza asla izin vermiyor. Hesabınızı da banlayarak sizi cezanladırıyor.
 • Alexa Sıralamasında Gerileme: Organik hit kasmaktaki en büyük amaçlardan bir tanesi de hiç şüphesiz Alexa’da yükselmek isteğidir. Aslında programları ilk kullandığınızda bu gerçekleşecektir de ancak bir süre sonra olduğunuz yerde takılacak ve gerilemeye başlayarak sıralamaya dahi alınmayacaksınız.

Bu sebeplerden dolayı arkadaşlar sitenizi yükseltirken lütfen sabırlı olun. Siz elinizden gelen şeyi en güzel şekilde yapmaya gayret edin ve gerisini Google amcaya bırakın.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

23 Yorumlar

 1. En iyisi organik yöntemler sen seonu yap reklamını yap gelirse gelir gelmezse de bu tür programlara gerek yok hocam zorla olmuyor bazı şeyler özet geçeyim hit programları ile sadece trafiğini boşa harcatırsın okadar 🙂 Doğaldan organik den şaşmamak gerekir.
  Teşekkürler.

 2. Pek fazla hit artırmayı denemedim desem doğru demiş olurum. genelde zevki yaptığımızdan galiba oluyor bu iş.

  • Aslında hit dediğimiz yani insanların ziyaret etmesi biz işimizi dediğiniz gibi zevkle ve özveri ile yaptığımızda kendiliğinden oluşuyor.

 3. keyifle okudum. elinize sağlık. ben de sitemin hıt sayısını artırmak için doğal yöntemleri kullanmayı tercih ediyorum. az ama öz …

 4. aslında ben organit hit arttırma programları kullanılmasını tavsiye etmiyorum fakat bu işi düzenli yapanlar var. forumlarda denk gelmişsiniz. 10k+ hitli site satılık diye. işte bazı kullanıcılar bu tarz programla hit arttırıp satmaya çalışıyorlar. Bu tarz programları kullanmayın arkadaşlar. google Aptal değil.

  • haklısınız ancak direk olarak 10k hite sahip diye programla çekmiştir diyemiyorum. Özellikle film sitesi gibi siteler çok sağlam olursa büyük ilgi görebiliyor. Ancak dediğiniz gibi siz her ne kadar algoritma geliştirirseniz geliştirin Google’da ona karşı bir şey geliştiriyor.

 5. bU TÜR HİT ARTTIRMA PROGRAMLARI SİTELERİ İYİ HOŞ FAKAT BENCE DOĞAL YOLDAN KİŞİLERİN SİTENİZİ ZİYARET ETMESİ DAHA ÇOK TATMİN EDECEKTİR YAZARI.

  • Elbette hocam, zaten bizlerin yazdıklarının işe yaradığını görmek mutlu edici ancak bu yöntemleri genellikle googleda üst sıralara çıkmak amaçlı kullanmaya çalışıyorlar.

 6. Bunlarla Uğraşmaktansa Belli Bir Bedel Ödeyim Tanınmış Sitelerde Reklam Vermek Daha Mantıklı Gibi…

  • tanınmış sitelere reklam vermek vs. bütçe ile alakalı bir durum elbette. Kişiler genellikle ücret ödememek için bu tarz yöntemleri seçiyor.

 7. Benim gibi blog yazarlığına yeni başlayan kişiler için gerçekten hit arttırma programları falan çok karmaşık şeylerdi güzel anlatmışsınız.

 8. Merhaba arkadaşlar. Webmaster arkadaşlarımızın genel sorunu siteye hit çekememek. Güzel ve temiz bir anlatımla konuyu özetlemişsiniz teşekkür ederim.

 9. Herkes farklı, farklı bir şey söylüyor. Bence en doğrusu doğal olmak. Yapmacık herşeyin sonucu üzücü oluyor.

 10. Evden Eve Nakliyat

  Çok mantıklı bir yöntem gerçekten.

 11. bence böyle düşünme başlangıcta sıralamaya girmek ve organik hittin önemi var foroverautohits mesela kullanan cok diye biliyorum o kadar insan faydası olmasa kullanır mı?

 12. Gerçekten muhteşem bir hit konusunda ki paylaşım.

 13. organik hit en güzeli ve program kullanmanın hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. Kendinizi kandırmaktan başka bir şey değildir. O kadar emek verip makale yazıyorsunuz. Sonucunda riskli işler peşinde koşarak sitenizi tehlikeye atmanın mantıklı bir tarafı var mı ? bence bu tarz program ve sitelerden kesinlikle uzak durulmalı

 14. hit arrttırma organil olmalı tabi de bir türlü hitler artmıyor

 15. benim siteme gavatın biri seocuymuş bu hırsız seocu yani 😀 durup dururken ziyaretçi sayım artıyor ve sıralamalarda geriledim siteme bu hırsız ahlak yoksunu beş kuruşluk oda etmez bildiğiniz hırsız yani işini gücünü bırakmış benim sitelerime hırsızlık yapmaya geliyor yani böyle gazatların bu dünyada bakteriden daha küçük yerleri olmalı insan değil bunlar

  • sitenize spam ziyaretçi yollayarak zarar verenler olduğunu düşünüyorsanız gelen bot ziyaretleri engelleyin kendiniz kod ile yapamıyorsanız hosting firmanızdan bu konuda yardım isteyin eminim yardımcı olacaklardır.

 16. en iyi başarı kalıcı olan, karşılık bulan çalışmalardır. Hit ile gelen başarı da geçici ve sanal olmaktadır. Bu yüzden bu yazının iyi bir değerlendirme olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.