Home / Webmaster / Programsız PDF Dosyayı Word’e Çevirmek

Programsız PDF Dosyayı Word’e Çevirmek

PDF’i WORD’e çevirme

PDF dosyanızı Word dosyası haline getirme işlemi için birçok ücretli ve ücretsiz program ve web sitesi bulunmaktadır. Bu program ve siteler sayesinde elinizde bulunan PDF dosyasının formatını Word dosyası haline getirebiliyorsunuz.

Ancak bu tarz ücretli program veya siteleri kullanmadan da Google amcanın bize sunmuş olduğu bir özellik ile hızlı ve ücretsiz bir şekilde PDF dosyayı Word’e çevirebiliriz. Bu sayede PDF dosyalarımızda yapamadığımız değişiklikler ve yeni düzenlemeleri Word dosyası üzerinde yaparak tekrar güncel PDF konumunda kayıt edebiliriz.


Programsız PDF Dosyayı Word’e Çevirmek

Konuyu daha fazla uzatmadan ücretsiz ve programsız PDF dosyayı Word’e çevirmek için yapmanız gerekenleri adım adım anlatmaya çalışacağım…

Öncelikle bu işlemi yapmak için Google gmail hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Bir Google hesabı açtıktan sonra ise tarayıcıda oturumunuzu açınız. Daha sonra Google anasayfaya geldiğinizde sağ üst köşeden Google Drive sekmesine tıklayıp açınız.

Daha sonra PDF dosyamızı sisteme yüklememiz gerekmektedir. Bunun için sol üst bölümde Yeni kısmına tıklayınız. Ardından açılan menüden Dosya Yükle kısmına tıklayarak bilgisayarınızda bulunan PDF dosyasını seçip Google Drive üzerine yükleme işlemini yapınız.

Eklediğiniz PDF dosyasının üzerine sağ tıklayarak Birlikte aç kısmını seçip, Google dokümanlar ile açmayı seçiniz. PDF dosyanız artık Google dokümanı haline gelerek açılacaktır.

Google dokümanı halinde açılan PDF dosyanıza artık istediğiniz gibi metinsel olarak ekleme çıkartma ve düzeltme işlemlerini ekleyebilirsiniz. Daha sonra ise bu dosyayı, sol üstten dosya sekmesine tıklayıp > Farklı indir kısmına tıklayarak;
Microsoft Word (.docx)
OpenDokument Biçimi (.odt)
Zengin Metin Biçimi (.rtf)
PDF Dokümanı (.pdf)
Düz Metin (.txt)
Web Sayfası (.html, sıkıştırılmış)
EPUB Publication (.epub)

Formatları biçiminde kayıt edebilirsiniz. Yani ücretsiz ve programsız PDF dosyanızı Word dosyası halinde kayıt edebileceğiniz gibi yukarıda ki formatları da tercih edebilirsiniz.

Bu ve bunun gibi içeriklerimden haberdar olmak için bildirimi aktif etmeniz yeterlidir.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

Bir yorum

  1. Merhabalar, yazınız çok başarılı ve faydalı olmuş. Başarılarınızın artması dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.