Home / Webmaster / R10 Net Davetiyesi Nasıl Alınır?

R10 Net Davetiyesi Nasıl Alınır?

R10 Net Davetiyesi Nasıl Alınır?

Forum siteleri ve forum kültürü internette özellikle 2002 yılından sonra yaygın bir kullanım kitlesine ulaşmıştır. Forum siteleri olarak birçok dala ayrılan sitelerden bir bölümü de genel olarak webmasterlara yönelik olmaktadır. Webmaster forumları genellikle, bilişim dünyası ile ilgilenen kişilerin birbiri ile yardımlaştığı, sorunlarına çözüm bulduğu, kendi gibi kişiler ile etkileşime geçebildiği veya iş alıp iş yapma potansiyeli olan sitelere deniyor.

r10 forum
r10 forum üyelik

Webmaster forumları arasında en eskilerinden bir tanesi olan R10.net forum sitesine üye olmak son zamanlarda büyük bir mesele haline gelmiştir. R10.net ücretsiz üyelik ile isteyen kullanıcıların ücretsiz üye olmasına imkân tanıyor. Ancak R10.net ticaret bölümü aktifleşmeye başladıktan sonra güvenilir ticaret ve güvenilir kullanıcılar olması için üye alımına kapatıldı. Bende uzun bir süre R10.net’e üye olmaya çalışmıştım ve olamamıştım. Ancak sonunda R10.net davetiyesi olmadan üye olmayı başardım ve bunu R10.net’e üye olmak isteyen ancak R10.net davetiyesi bulamayan kişiler için paylaşıyorum.

R10.Net’e Davetiye İle Nasıl Üye Olacağım?

r10 üyelik
r10 üyelik

R10.net üyelik alımını durdurdu dedim ancak bu şu anlama geliyor. Her önüne gelen direk olarak R10.net sitesine üye olamıyor. Artık R10.net’e üye olmak isteyen kişiler Davetiye kodu ile birlikte üye olabiliyorlar. R10.net davetiyesini ise belirli bir süre R10.net kullanıcısı olmuş kullanıcılar bir arkadaşına ya da bir kişiye referans oluyorum şeklinde davetiye paylaşma hakkı ediniyor. R10.net’e üye olmak isteyen bir kişide bu R10.net davetiye kodunu alıp siteye üye olabiliyor.

R10.net Davetiye Satışı Olur Mu?

r10 davetiye satış
r10 davetiye satış

R10.net forum sitesinde kayıtlı olan kişiler için Davetiye koduna sahip olma şansı oluyor demiştim son zamanlarda bu R10.net davetiye satışı şeklinde karşımıza çıkmaya başladı. Çünkü gizli ve kapalı bir sistem gibi görünüyor ve insanlar üye olamadıkça da daha da çekici bir hal almaya başlıyor. R10.net davetiyesi satan kişiler genellikle başka forum sitelerinde ilan açarak satışını yapıyor. Ancak bunu R10.net sitesi asla onaylamıyor ve bu tarz bir girişimi fark ederlerse de hem alan kişinin davetiyesini geçersiz kılacaklarını hem de davetiye gönderen kişinin üyeliğini durduracaklarını söylüyorlar. Ancak buna rağmen hala daha 100 – 200 TL gibi ücretlere R10.net davetiye kodu satışı yapılmaya devam ediyor.

Davetiyesiz R10.Net’e Üye Olma Yöntemi!

r10 üye olma yöntemi
r10 üye olma yöntemi

Asıl merak ettiğiniz kısma geldik, sizi bu foruma üye yapacak o sihirli bölüm. Öncelikle R10.net sitesine üye olmak için sizin bir site uzantılı mail hesabınız olması gerekmektedir. Bu site özellikle aktif kullandığınız bir site olursa daha iyi olur. Örneğin; benim enka@eneskamis.com gibi bir e-posta adresi kullanmam olması gibidir. Sizlerin de illa ki isim, soyad şeklinde olması gerekmiyor. Ancak size ait olan ve site uzantılı bir maile sahip olmanız gerekiyor.

Mail hesabınızın olduğunu varsayıyorum yoksa da artık bir tane edinmeniz gerekmektedir. Şimdi gelelim kendimizi tanıtma kısmına, burada aslında kendimizi en iyi şekilde ifade etmemiz gerekmektedir. Burada eğer yöneticilerin güvenini kazanmanızı kolaylaştırmasını istiyorsanız, cep telefonunuzu veya başka iletişim bilgilerinizi gibi şeyleri girerek samimi olduğunuzu ve herhangi bir art niyetinizin olmadığını göstermelisiniz.

r10 üyelik
r10 üyelik

Ne için kayıt olacağınızı da güzel bir şekilde anlatmalısınız. R10.net’e üye olma sebebinizi açıklayın. Mesela bir grafiker olduğunuzu düşünün ve R10.net sitesinde bulunan üyelere ücretli hizmet vermek istediğinizi, çalışmalarınızı satmak istediğinizi ve bilgilerinizle diğer R10.net üyelerine yardım etmek istediğinizi güzel şekilde anlatın.
En son olarak ise kendinize referans olabilecek şeyler varsa onları mutlaka kullanmaya çalışın, bu herhangi bir web sitesi de olabilir, çalıştığınız yerde olabilir ya da katıldığınız bir projede olabilir. Artık R10.net üyelik başvurunuzu gönderebilirsiniz. Birkaç gün içerisinde sizlere olumlu bir cevap gelecektir diye tahmin ediyorum. Ancak R10.net yönetimi el değiştirdikten sonra açıkçası yeni yönetim biraz ilgisiz gibi geliyor ve bu yüzden yeni sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer takıldığınız bir şey olursa benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

26 Yorumlar

 1. R10 u bu konuda tebrik ediyorum güvenilir olmayan kişilere ticaret izni vermiyor. Bu sayede dolandırıcıların önü kesiliyor diğer webmaster forunlarında her gün bir dolandırıldım yazısı ile karşılaşıyorum. Bu durumu en iyi kollayan r10. Benim r10 üyeliğim yok pek fazla ticaret yapmadığım için ihtiyac duymadım gerekli yazılım bilgisine sahip olduğum için de pek fazla desteğe ihtiyacım yok 🙂 wmaracı ve webmasterforumu ihtiyacımı görüyor 🙂

 2. wm aracı da bu konuda oldukça iyi. r10 da link paylaşımına izin var mı biliyor musunuz?

 3. R10 üye olmaSI GERÇEKTEN EN ZOR FORUMLARDAN BİRİSİ BİR DAVETİYE BULUNMADIĞI SÜRECE ÜYE OLMAK NEREDEYSE İMKANSIZ BUNUN YERİNE WMARACİ GİBİ FORUMLAR KULLANIYORUM

 4. aylardır bir maile cevap veremeyen kötü işletilen bir forum olarak hafızama kazınmış durumda. umarım son mailimi okurlar!

 5. bende r10a üye başvurusu için başvurdum ama kabul edilmedi sanırım

 6. Sunucu Hataları

  Harika bilgiler vermişsiniz. Bunun için teşekkürler sizlere. Daha çok bu tarz içerik görmek isterim açıkcası 🙂

  • Beğendiğinize gerçekten çok sevindim. R10 net davetiye almak biraz sıkıntılı bir durumdu bende arkadaşlarımıza yardımcı olur maksadıyla paylaşmak istedim. Elbette daha fazla içerik gireceğim, bildirimleri açıp takip etmeyi unutmayın 😉

 7. dEDİKLERİNİZ DOĞRU. Adsense almak için cabalıyordum. Adsense aldım ama hala r10 üye olamadım. Benim için çokta gerek yok ancak insan istiyor tabi.

 8. Eskiden bir hesabım vardı ama bir türlü bulamadım o hesabı farklı bir mail ile kayıt olmuştum. yeni üyelik için mail atmıştım, geri dönmediler maalesef.

 9. Merhaba Yanlış anlamayın ama r10,da olan dolandırıcılar hiçbiryerde yok. Nakadar Yazılımcı varsa burda hepsi mühendis. Asıl Dürüst olanlar kayıt olamıyor dolandırılanlar muhattab bulamıyor üye olamadıkları içinde dolandıran kişiye yorum yapıp diğer iş verenleri haberdar edemiyor. Ben r10,dan Üç beş kişiye iş verdim İnan’ın hepsi dolandırıcı çıktı, Parayı alana kadar evliyaullah mübarekler parayı aldılarmı way senin haline kapalı sistem demek bir şeyleri gizliyor saklıyor Demek.
  Müşterinin en doğal hakkı üye olmak yorum yapmak madem bir sistem yapıyorsun iş verenin üyeliğini sadece işini yaptırdığın kişiye yorum yapmak Ve talebde bulunmak gibi bir giriş sistemi yapması kaçınılmaz çünkü derdini anlatacağın kimse Yok. Siz yine iş yapan ticaret yapan gibi giriş yapıp işlerinizi yapın böyle bir saçmalık olabilirmi acil bu sistemin değişmesi lazım. Bu sistemi fırsat haline çevirmiş okadar r10 üyesi Varki yakında sistem misten kalmaz.

 10. r10 davetiyesi satıyorum .. 2004 de vermisim davetiye bugun itibari ile bir davetiye hakkım daha var
  ücret 150 TL dir

 11. enyakinnerde.com

  Üye olmayı deniyorum. Her şeyi düzgün yazıyorum ama yine de kabul görmüyor. Bu kadar detaylı araştırmaya gerek varsa, üyelik bilgisinde gerçek isim kullanılması şartını koysunlar. T.C’ye göre üyelik girişi yaptırsınlar.

 12. Sonuç olumsuz olsa bile dönüş yapılıyor mu kabul edilmediğine dair

 13. Uyelik konusunda ucretli yardimci olabilirim

 14. Gerçikçi Açıklamalarınız Ve Anlatımlarınız Ve Bilgileriniz İçin Çok Teşekkür Ederim. İyi Çalışmalar

 15. hocam kayıt olcam ama bnden davetiye kodunu istiyor nerden bulabilirim davetiye kodunuz

 16. Başvurular istedikleri gibi olduğu zaman olumsuz yanıt dahi veriyorlar. Bkz:

  “Merhaba,

  Davetiye talebiniz incelendi ve uygun görülmemiştir.

  R10.net Webmaster Forumu “

 17. Kaç başvuru yaptım en sonunda kabul ettiler davetiye gelirse ücretsiz yollarım atarım arkadaslar.

 18. çok güzel yazı olmuş, ihtiyacı olanlar için iyi rehber…

 19. Ya arkadaş gelişmekte olan ve çok ilgi gören bir forum neden bindiği dalı keser ki? Sonuçta ne kadar çok üye o kadar kazanç demektir bir site için, hem reklam gelirleri hem popülerlik adına.
  Dolandırılıp dolandırılmamak insanlara kalmış. Veya dolandırıcılara karşı farklı önlemler de alınabilirdi.
  İnsanların üye olmasını engellemek çok yanlış.
  Kim bilir belki nice geliştiriciler bu forumdan yetişecekti..

  • Bir yandan haklısınız, bir yandan da onlar haklı. R10 hani kendisine bir imaj belirleyip benim üyelerimin ticareti güvenlidir imajı vermeye çalışıyor. Ama diğer yandan dediğiniz gibi birçok r10.net davetiyesi olmayan bu yüzden giremeyen kişi mahrum kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.