Home / İncelemelerim / Tahmin Etme Sitesi İnceleme (Oldukça Eğlenceli)

Tahmin Etme Sitesi İnceleme (Oldukça Eğlenceli)

Tahmin Etme Sitesi İnceleme (Oldukça Eğlenceli)

Zaman zaman hepimiz biraz sıkılır ve farklı bir şeyler ararız. Kimi zaman kafamızı dağıtmak isteriz bunu bazen tek başımıza yapmak bazen de sevdiklerimiz ile birlikte yapmak isteriz. Şimdi sizlere site inceleme bölümünden akinator isimli siteyi inceleyeceğim.

Akinator Nedir? Ne Yapar?

akinator
akinator

Akinator bir tahmin sitesidir. Sizlerden aklınızdan bir karakter tutmanızı ister. Bu karakter ister gerçek bir ünlü olsun isterse bir çizgi film kahramanı olsun isterse ünlü bir iş adamı olsun hiç fark etmez. Siz kafanızda bir isim belirledikten sonra sizlere “bu kişi kaç yaşında? Bu kişi erkek mi? Vs.” gibi sorular sormaya başlar. Sizler sorulara ister cevap verirsiniz isterseniz de “bilmiyorum”, “emin değilim” gibi şıkları da seçerek devam edebilirsiniz. Bu adımları yaptıktan sonra Akinator sizlere aklınızdan tuttuğunuz o kişinin kim olduğunu söyler.

Akinator ile dostlarınızı şaşırtabilirsiniz!

tahmin etme uygulaması
akinator uyg.

Akinator internet sitesini çoğu kullanıcı bilmiyor. Eğer bu yazımızı okuyorsanız ve siz de keşfettiyseniz şimdi dostlarınızla eğlenme vakti demektir. Dostlarınıza aklından bir kişi tutmasını söyleyebilir, akinator sitesinin sorularını onlara yönelterek o kişiyi tahmin edebilirsiniz. Bu sayede sevdiklerinizi şaşırtabilir ve oldukça eğlenebilirsiniz.

Ayrıca Akinator internet sitesi hayatına başladıktan bir süre sonra Google Play ve App Store üzerinden indirilmesine imkan veren eğlenceli bir mobil program versiyonunu da yayınladı. Yani sizler isterseniz Akinator’ü internet sitesinden isterseniz de mobil uygulamasından oynayabilirsiniz.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

İlginizi Çekebilir!

Gider Yöneticisi: Money Lover Uygulaması

Son zamanlar Android market veya App store’da gezerken en çok hoşuma giden uygulama türlerinden birisi …

Dark Freezer X120 İşlemci Soğutucusu İnceleme

Dark Freezer X120 İşlemci Soğutucusu İnceleme

Dark Freezer X120 İşlemci Soğutucusu İnceleme İşlemci soğutucuları konusunda çok fazla detaylı bilgi bulunmuyor. Bende …

2 Yorumlar

  1. Bu sistem bayağıdır var. nasıl biliyor ANLAMIYORUM. SANIRIM HER ŞEYİN ÖZELLİĞİNİ BELLEĞİNE KAYDEDİP SEÇENEKLER SUNUYOR.

  2. Ahaha Bildi gerçekten güzel yapmışlar biz bunu ufakken kendi aramızda birbirimize yapıyorduk 🙂 Sistemi çözdüm soruları cevapladıkça databasede kayıtlı tabloda bulunan isim listesinden eleme yapıyor ve 1 tane kalana kadar soruyor size. sorular ile eşleşenleri tutuyor hafızada 1 tane kalana kadar eliyor 🙂 gayet güzel yapan ve yazan yazılımcının kafa iyi çalışıyormuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir