Home / Webmaster / WordPress AdBlock Engelleme Eklentisi

WordPress AdBlock Engelleme Eklentisi

WordPress AdBlock Engelleme Eklentisi

Biz site sahiplerinin yaptıkları işler ve kullanıcılara sundukları ücretsiz hizmetler karşılığında sitesinin sunucu, alan adı vs. gibi giderlerini karşılamak için reklam yayımlamak zorunda kaldığını biliyorsunuz. Ancak Adblock eklentisi ile tarayıcıya eklendikten sonra sitenizde ki reklamları kullanıcı görmez oluyor. Haliyle reklam gelirlerini önemli ölçüde düşürüyor.

Kullanıcıyı gerçekten rahatsız etmeyecek seviyede ve kullanıcıya zarar vermeyecek seviye de reklamlar eklediyseniz WordPress Adblock engelleme eklentisini kullanarak gelirinizi arttırabilirsiniz. Gönül ister ki hiç böyle şeyler yapmayalım ama maalesef bizlerin de giderleri var ve bunun için buna mecburuz diyebilirim.

Ad blocker Notify ile Adblocker Engelleyebilirsiniz

adblock notify

WordPress siteler için Ad blocker Notify eklentisi ile bu işlemi kolayca halledebilirsiniz. Basit ve ufak boyutta ki bu eklenti sayesinde reklam engelleme programı kullanan kullanıcılarınıza istediğiniz metin mesajını gösterebilir ve onlardan reklam engelleme programını kapatmalarını isteyebilirsiniz. Bu sayede sitenizden elde edeceğiniz reklam gelirlerini birazda olsa arttırabilirsiniz.

Ad blocker Notify Eklentisi Kullanımı

Adım 1: Ad blocker Notify eklentisini normal bir eklentiyi nasıl ekliyorsanız o şekilde WordPress sitenize indirip, etkinleştirmelisiniz. Daha sonra sol admin panelinde Ad Blocker Notify kısmı çıkacaktır oraya tıklayınız.

Adım 2: Ad blocker Notify Options bölümünde size hangi uyarı tipini seçmek istediğinizi sormaktadır. Benim burada tavsiyem Modal Box kısmını seçmenizdir.

Adım 3: Modal Visual Options kısmında ise üst kısımda sizin tema seçmeniz istenir. Burada zaten bir tane tema seçebilirsiniz, diğerleri ücretli versiyonda bulunmaktadır.

Adım 4: Modal Box Options kısmı ise kullanıcıya göstereceğimiz kısmın ayarlarıdır. Modal Title: Bu bölüme hangi başlığın olmasını istiyorsanız onu yazabilirsiniz.

adblock engelleme

Adım 5: Modal Text kısmında ise artık kullanıcıya ne göstermek istiyorsanız onu ayarlayabilirsiniz.

Adım 6: Modal Box Effect kısmında ise Fake and Pop kısmını seçiniz

Adım 7: Animasyon hızını buradan isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Adım 8: Bu bölümde ise göstereceğiniz uyarının kapatma butonu olup olmamasını istediğinizi soruyor.

Adım 9: Altında ki kısımda ise arka plana tıklandığı zaman uyarının kapanıp kapanmamasını istediğinizi soruyor.

Adım 10: Diğer bölümdeki ayarlardan ise bir sayfaya yönlendirme yapıp yapmamanız gibi ayarları sormaktadır.

Bu ayarları kayıt ettikten sonra hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur. Artık Adblock eklentisi kullanan kullanıcılarınız sitenize girdiğinizde uyarı ile karşılaşacaktır.

Ad Blocker Notify eklentisini indirin.

 

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

12 Yorumlar

 1. Son derece yerinde bir uygulama olmus. Onca ugras birseyler elde edebilmek icin cabala uret ve site yap reklam gelirin elinden alinsin. Google ise el atarak reklam engellemeyi tamamen kaldirmali aslinda

 2. bazı siteler gerçekten adblock uygulamasını hak ediyor ancak gerçekten emek harcayanlar için faydalı bir yazı.

 3. Artık AdBlock kullanımı arttı o yüzden böyle bir eklenti çok işimize yarayabilir. Fazla reklam olmasa bile AdBlock sayesinde engelleniyordu böylece kazanç düşüyor maalesef.

 4. Sitemde kullanacağım kesinlikle güzel bir eklentiye benziyor. Allah razı olsun

 5. Bu olay artık farklı boyutlara geçiyor. Web site sahipleri reklamlar ekliyor hakları çünkü internet sitelerinden para kazanmak zorundalar. Kullanıcılar da haklı çonkü internette rahatça dolaşmak istiyorlar. Kullanıcıyı boğan reklamlar görmek istemiyorlar.

 6. Bence adblock kullanmak site sahiplerinin emeklerine haksızlık. Sonucta size bir ürün bir hizmet sunuyorlar. Ama bazı siteler gerçekten reklamı abartıyor onlara karşı bende adblock kullanıyorum

 7. Aslında güzel eklenti bazı siteler reklamlardan geçilmiyor nedense bu yüzden bu eklenti işe yarar ama adsense kullanıcıları için kötü olur.

 8. vayy çıkmış ha adnow buldu sanırım ilk bu fikri adsense ban atmazsa sorun yok sanki

 9. her webmasterın ihtiyacı bir program. cunku emekelerimz bosa gidiyor. okadar cabalayıp site yapıyosunuz reklam alıyosunuz ancka kullanıcı reklam engelleiyici program kullanmakta. yanlıs bence

 10. Her iki taraflıda düşünmek lazım. Webmasterlar da para kazanmak için yazılar yazıyorlar ama insanlar adblock eklemek onların kazançlarına gölge düşürüyor.

 11. Yerinde ve kontrollü reklam yayınlayanlar bence engellenmeyi haketmiyor çünkü Web sitelerin en büyük geliri reklamlar bunu biliyoruz. Biz adblock engellemeye çalışırken bu seferde okuyucu kaybedebiliriz ne yapacağımızı şaşırdık 🙂

 12. Çok teşekkür ederim. güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.