Home / Webmaster / WordPress Ücretsiz Blog Temaları

WordPress Ücretsiz Blog Temaları

WordPress Ücretsiz Blog Temaları

WordPress ücretsiz blog temaları oldukça ihtiyaç duyulan temalar arasında yer almaktadır. Piyasa da bulunan birçok tema kişisel blog temasından daha çok portal ve benzeri temalara kaydığından dolayı kişisel blog teması bulmak daha doğrusu güzel bir kişisel blog teması bulmak cidden çok zor olabiliyor.

Kişisel blog teması diğer temalara nazaran daha fazla görsellik içerebilir bunun sebebi ise içeriğin ön plana çıkmasını sağlarken aynı zaman da ilginç ve göze hitap eden şık tasarım ile ziyaretçiyi sitenizde durmaya adeta mecbur bırakacak olmasıdır.

Ücretli bir çok güzel tema bulunuyor, güzel bir listesini yapıp ücretli blog teması isteyen arkadaşlar için de paylaşacağım ancak bu paylaşımım da sadece ücretsiz wordpress blog temaları yer alacaktır. Yani hiçbir şekilde temayı warez olarak vs. edinmeniz gerekmez, zaten tema yapımcısı ücretsiz olarak temasını paylaşıma açmıştır.
Sizlerde bu WordPress ücretsiz blog temalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir özellikle de demolarına bakıp, hangi temanın size hitap ettiğine karar verip, o temayı kullanabilirsiniz.

İşte Ücretsiz WordPress Blog Temaları:

1 # Garfunkel

Garfunkel theme
Garfunkel

WordPress ücretsiz blog temalarından bir tanesi olan Garfunkel teması, responsive olma özelliği, tam ekran arka plan fotoğrafı oluşturma ve 3 bölümlü bir yazı paylaşım alanı sunmasıyla gerçekten özellikle de kişisel blog kurmak isteyen ve kişisel yazılarını paylaşmak isteyenlerin mutlaka bakmasını düşündüğüm bir temadır.

DEMO I DOWNLOAD

2 # Prolog

prolog theme
prolog

Prolog teması en çok hoşuma giden blog temalarından bir tanesidir. Ücretsiz blog temaları arasında yer almasını sağlayan sebeplerden bazıları ise şunlardır; responsive yani mobil uyumlu olması, sidebar alanının oldukça esnek ve şık olması ve şık bir biçimde bireysel portfolyo alanı kısmını barındırmasıdır.

DEMO I DOWNLOAD


 3 # Rider

rider theme

Rider WordPress teması gerçekten çok hoşuma gidiyor. Özellikle görselliğin ön plana çıktığı ve daha gelişmiş bir tasarım ile gerçekten göze hitap eden bir tasarım sunan Rider WordPress teması, responsive olma ve farklı tasarımı ile dikkat çeken kişisel blog temalarından birisidir.

DEMO I DOWNLOAD

4 # Baskerville

baskerville theme
baskerville

Kişisel blog teması arayan biriyseniz Baskerville temasına mutlaka ama mutlaka bir göz atmalısınız. Gerçekten bir blog için tasarım anlayışı taşıyan temada tek sitede birden fazla yazı fontu kullanabilir ve bunları sliderlarda dahi kullanabilirsiniz.

DEMO I DOWNLOAD


5# Amadeus

amadeus theme
amadeus

Bir blogu blog yapan şeylerden birisi de hiç şüphesiz ki şık tasarımı ve doygun içeriğin öne çıkmasıdır. Amadeus da tam bu tarz bir amaca uygun hazırlanmış ücretsiz WordPress blog temaları arasında yer almaktadır.

DEMO I DOWNLOAD

6# MioMio

miomio theme
miomio

WordPress ücretsiz kişisel blog temaları listemde yer almasını istediğim temalardan bir tanesi ki özellikle kişisel bloglarda slider kullanımının da hoş olması bu temayı da listeme eklememe itti. Şık tasarımının yanında aynı zamanda da okur dostu bir tema olan MioMio temasına bir göz atmalısınız.

DEMO I DOWNLOAD

 7# My Notes

My-Notes theme
My-Notes

WordPress ücretsiz blog temaları arasında bir tane de ilginç ve sade bir tema bulundurmak istedim. Daha çok kişisel düşüncelerinizi zaten adından da anlaşılacağı üzere bir blog defteri tarzı site oluşturmak isterseniz bu tema tam size göre olacaktır. Hem sade, hem şık hem de farklı.

DEMO I DOWNLOAD

8# Post

post theme
post

Renkli ve gerçekten diğer temalardan farklı görünecek bir tema olan Post ücretsiz blog teması WordPress temalar arasında gerçekten kendisini fark ettirmeyi başaran temalardandır.

DEMO I DOWNLOAD


9# Neverland

neverland theme
neverland

Neverland teması WordPress temaları arasında ücretsiz olup da en yüksek hakimiyeti sağlayan temalardan birisidir. Görselliğin üst plana çıktığı ama aynı zamanda da asil ve modern bir görünüş sunan Neverland teması da oldukça güzel temalardan birisidir.

DEMO I DOWNLOAD

10# Oblique

Oblique themr
Oblique

WordPress ücretsiz blog temaları listemin ilkinin sonuna geldiğimde listemin son numarasını Oblique temasına veriyorum. Bunun sebebi aslında daha çok bir moda tasarım amaçlı bir tema gibi dursa da biraz uğraş ile muhteşem bir kişisel blog teması haline gelecek olmasıdır.

DEMO I DOWNLOAD

Ayrıca WordPress en iyi ücretsiz magazin temaları adlı yazıma da göz atabilirsiniz.

Yazar Enes Kamış

Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, "Okula gitmekle mühendis olunmaz." düşüncesini savunuyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgilerimi ve paylaşmaya değer gördüğüm şeyleri de sizlerle paylaşmaktan zevk duyuyorum.

4 Yorumlar

  1. Prolog temasını beğendim diğerlerine göre daha kaliteli daha şık duruyor. Buna benzer birçok tema ücretli satılıyor.

  2. Temalar gayet güzel zaten wordpress alt yapısını kullanan kişiler pek tema sıkıntısı çekmez güzel temalar mevcut zaten.

  3. WordPressi ilk kurunca ucretli tema alamiyoejnuz. Siteyi once gelistirip sonra tema sorununu halletmek bence mantikli. Bu temalar gayet guzele benziyir. Baslangic icin kullanilabilir

  4. Genelde wordpress kullananların çoğu ücretli temaları tercih eder ama bu temalarda ücretli temalar kadar iyi derecede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.